San Bernardino

Zobrazení: 1712

Průsmyk San Bernardino (italsky Passo del San Bernardino) je vysokohorský průsmyk ve švýcarských Alpách. Nachází se v nadmořské výšce 2066 m n. m. a je otevřen od května do října. Průsmyk spojuje Hinterrhein a údolí Mesolcina

(Misox) mezi Thusis (Graubünden) a Bellinzona (Ticino). Na vrcholu najdeme malé jezero s hlubokou modrou vodou a hospic. Cesta je opravdu náročná a je zkouškou stroje i jezdce. Cestou musíme absolvovat několik opravdu ostrých zatáček. Průsmyk byl používán už od římských časů a tato trasa se stala v době patnáctého století důležitá. Silnice pro kolová vozidla byla otevřena v roce 1770 a vylepšena byla mezi lety 1821 a 1823. Když byl v roce 1967 dokončen silniční tunel San Bernardino, který vede pod průsmykem (délka 6596 m), snížil se provoz a přes průsmyk jezdí většinou jen ti, co mají rádi dobrodružství a krásnou krajinu. Průsmyk San Bernardino nese název po svatém Bernardinovi ze Sieny z 15. století.

Silnice otevřena od května do října, ale může se stát, že je např. z důvodů sněhu uzavřena.
Tunel otevřen celoročně.

Více na www.viamala.ch

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout