Každý z nás byl minimálně jednou účastníkem nějaké nehody a je jedno jestli byla způsobená během cest nebo třeba na večírku, kdy si kamarád v rámci zábavy zlomil nohu nebo si vyrazil dech. V ten okamžik je vždy nutný okamžitý zásah, pokud možno rychlý a účinný, aby zraněný byl stabilizovaný a vyčkal příjezdu profesionálních záchranářů. Byli bychom rádi, kdyby nikdo z nás nemusel v životě uplatnit zde zveřejňované pokyny, ale budeme ještě radši, když je použije a zachrání tím někomu život!

Více

SRDEČNÍ RYTMUS
Jestli srdíčko pracuje, zjistíš jen těžko bez zkušeností a pomůcek, proto je pro laiky stěžejní určení zda postižený dýchá.
Pokud ne, musíš provést zevní srdeční masáž, dbej na to, aby byl zraněný na tvrdém podkladu, nezapomeň na záklon hlavy a v žádném případě mu nedávej nic pod hlavu, jinak ho spíš udusíš!

Samotná masáž je fyzicky náročná a provádí se následovně:

Více

ZLOMENINY
Ty bývají poměrně časté nejen na motocyklu, ale i v běžném životě, jaké máme, asi víme všichni.

OTEVŘENÉ
U otevřené zlomeniny je jasně zřetelně vidět poškozená kůže úlomkem zlomené kosti a často je to doprovázeno masívním krvácením, samotná kost ale vidět být nemusí.

Více
Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout