Kalhoty, v kterých dlouho jezdíme, máme je vyzkoušené a rozhodně je můžeme doporučit. Kalhoty jsou skvělý a už si vůbec nedokážu představit vracet se ke kůži nebo si koupit jiný ala podobný. Rozhodně se vyplatí, si za ně připlatit. Kalhoty perfektně padnou, zaručují vysokou bezpečnost a dá se v nich normálně fungovat. Znám i pár lidí co v nich lyžují. Rokker to nejsou jen kalhoty na motocykl, ale vyrábějí i bezpečné bundy, košile a pak samozřejmě trička, mikiny, normální košile a nákrčníky.
Všechno to začalo velmi jednoduše, když dva Švýcaři motorkáři, chtěli jak dobře vypadat, tak se cítit pohodlně a bezpečně. Výsledek se opravdu povedl. První model byl Original Rokker a nyní jich už mají několik, dokonce i 100% nepromokavé. Svrchní materiál je vysoce kvalitní sepraný denim ze 100% bavlny a podšívka, ze 100% schoeller®-dynatec, který zajišťuje odolnost proti oděru, odpuzuje vodu a nepropouští vítr. Dnes se již vyrábí i modely bez podšívky a vše zajišťuje jedna pohodlná a prodyšná vrstva. Stejně tak je to i u modelu nepromokavého, kde vše zázračně zajišťuje speciální c_change™ membrána. Každý model má i kapsy na protektory a to jak na kolenou, tak na bocích. Modely jsou pánské i dámské a stejně je to i u bund. Můžeme jen doporučit. Více na www.rokker.cz

E-shopů je celá řada, jak tuzemské tak i zahraniční, v dnešní době se dá od počítače sehnat cokoliv. My máme vyzkoušený a musíme opravdu doporučit HELLRIDER, který je zaměřený hlavně na Harley-Davidson, nejen na oblečení a doplňky, ale i na součástky a různé kravinky, které nutně potřebujeme. Majitel je natolik flexibilní a ochotný, že sežene snad všechno a za velmi rozumné ceny!!! Zkuste, uvidíte sami! Více na www.hellrider.cz

Mým mnohaletým problémem byly boty, kupoval jsem je od různých značek. Jenže jedny promokaly, v druhých byla zima, třetí na vlhké silnici klouzaly a o tom, že se v nich nedalo pomalu pořádně chodit raději ani nepíši.
Takže za dvanáct let ježdění padlo mnoho tisíc korun za boty, které prostě nebyly ideální. Pak mi přišel do ruky katalog společnosti Engelbert Strauss. Tihle šikulové jsou specialisti na pracovní oděvy a také obuv, pokud se nepletu, tak výroba je v Německu. Na první pohled mi padly do oka jedny vysoké šněrovací, domnívám se, že jsou vyrobené speciálně na mořskou plošinu, takže pro motorkáře ideální, protože jezdíme v různých teplotách v mokru, ve vedrech a v zimě. Dle popisku jsou nepromokavé, větruodolné a prodyšné, vyztužené, neklouzavé, s vyztuženou stélkou a cena byla na rozdíl od těch, co mám doma, směšná, necelých 2.500 Kč.
Nebylo nač čekat, na e-shopu: www.engelbert-strauss.cz jsem je objednal a už jsem jen čekal. Dealer sídlí v Českých Budějovicích, ale mě boty přivezli za pár dnů přímo z Německa. Nu co dodat, jiné boty si už kupovat nemusím, tyhle jsou perfektní!

Kolama dolu je unikátní projekt pro všechny milovníky motorek, svobody, rychlosti a cestování. Více než 120 hodin rozhovorů s lidmi, kteří něco prožili a mají co říct.
Přesně, jak říká Aleš Poláček autor blogu Kolama dolu "Číst si o motorkách nebo koukat na fotky je fajn. Není, ale nad to slyšet zážitky cestovatelů na vlastní uši." Proto blog nebo chcete-li podcast Kolamadolu.cz zachycuje zážitky na mikrofon přímo od účastníků, abychom mohli mít všechno z první ruky.
Cílem projektu je pobavit, inspirovat, vzdělat a ukázat, že cestování není problém. Není to specialita profesionálních a nedotknutelných cestovatelských ikon. Zvládne to každý, kdo jen trochu chce. A s tím my rozhodně souhlasíme!

Knihy, časopis a blog, ano to je nebo lépe řečeno to jsou Hory & zatáčky. Knižní edice Alpský motorkářský průvodce, která začala vycházet v roce 2009 a dodnes vyšlo, již 9 publikací. Poslední dvě publikace, které už nejsou „pouze“ o alpských silnicích, vyšly pod novým názvem Hory & zatáčky. To vše v režii Petra Fryče. Knihy edice Alpský motorkářský průvodce: Rakousko, Toskánsko, Itálie, Francie, Provence, Jižní Tyrolsko aj.

Všichni víme, že když se o svého miláčka nepostaráme, může nám to vrátit jak v motosezoně, tak i třeba v zazimovacím režimu. Proto je dobré motocykl pravidelně čistit a kontrolovat. A protože v čistotě je síla a motocykl lépe šlape, je na trhu spousty přípravků, které se můžou hodit. Nám se ze všech nejlépe osvědčil ACF-50 od MotoDream s.r.o. Tento přípravek opravdu funguje a dost nás překvapilo jak perfektně. ACF-50, nejenom že dokáže čistit, ale spolehlivě aktivně váš motocykl ochrání a nakonzervuje. Přípravek ACF-50 je nemastná, ultratenká, průhledná, nevysychající emulze, která proniká i do těch nejmenších mikrospojů, ze kterých vytěsňuje vlhkost a špínu a na povrchu vytváří ochranný film. Aktivně chrání až 12 měsíců, ale doporučuje se použít min 2x v roce jaro/podzim. V hodné je nakonzervovat před zazimováním. Přípravek ACF-50 byl vyvinut a vyrábí se v Kanadě a původně byl navržen pro letecký průmysl, na ochranu letadel před existující i nově vznikající korozí. MotoDream nabízí i další šikovné přípravky jako třeba Corrosion BLOCK, který je vlastně hutnější průmyslová varianta ACF-50, která se lépe hodí tam, kde vzniká intenzivní kontakt se slanou vodu, sněhem, ledem nebo bahnem. Více informací a jak přípravky používat naleznete na www.acf-50.cz

Jedete jedete, ale zastávky jsou nutné. Samozřejmě je spousty míst, kde se stavit na občerstvení a povinnou zastávku. Benzínky, bistra, restaurace nebo kavárny. A tady právě musíme doporučit luxusní kavárnu, kde si dáte moc dobré dortíky, jiné dobroty a samozřejmě dobrou kávu. Pan kavárník je velice ochotný a vše funguje, jak má. H-D Club Cafe najdete v Ševětíně hned na náměstí, je to strategické místo, když jedete třeba na České Budějovice, Třeboň apod. Více informací naleznete na @HDClubCafe

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout