Storebæltsbroen

in Dánsko
Zobrazení: 2536

Most Storebælt nebo Most přes Velký Belt je visutý most, překonávající průliv Velký Belt mezi městy Korsør a Nyborg a spojující tak dva největší dánské ostrovy, Sjælland a Fyn. Celý přejezd přes Velký Belt měří 18 km a byl dokončen

v roce 1998. Přejezd zahrnuje čtyřproudou dálnici a dvoukolejnou železniční trať. V západní části z ostrova Fyn na ostrůvek Sprogø, ležící uprostřed úžiny, vedou dálnice i železnice paralelně po nízkém 6611 m dlouhém mostě. Ve východní části úžiny se železnice zanořuje do dvojitého podmořského tunelu a dálnice ji překonává velkolepým visutým mostem, dlouhým 6790 m. S rozpětím hlavního pole 1624 m jde v současnosti o třetí nejdelší visutý most na světě. Mostovka je široká 31 m a hlavní pole má světlou výšku 65 m, takže umožňuje proplout i největším námořním lodím. S výškou pilířů 254 m je nejvyšším mostem Dánska.

Popatky: 130.00 DKK / 18.00 EUR

Více na www.storebaelt.dk

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout