Passo dello Stelvio

in Itálie
Zobrazení: 5871

Passo dello Stelvio (německy Stilfser Joch) je vysokohorský průsmyk, který se nachází v Alpách v Itálii mezi Stilfs v Jižním Tyrolsku a Bormiem v provincii Sondrio. Je to jedna z nejvyšších horských cest Evropy. Nachází se v nadmořské výšce 2758 m n.m.

Průsmykem vede silnice SS38, část od Bormia je jednodušší, ale část od Stilfs je více řekněme dobrodružná. Úsek byl několikrát částí etapy cyklistického závodu Giro d’Italia. Původní silnice byla postavena z rozhodnutí Františka I. v letech 1820-25 Rakouským císařstvím za účelem propojení bývalé rakouské provincie Lombardie s ostatním Rakouskem. Od té doby se silnice změnila jen velmi málo. Se svými 60 serpentinami, z toho 48 číslovanými patníky, je výzvou pro motoristy. Průsmyk Stelvio je otevřen obvykle od června do září, samozřejmě záleží na počasí.

Na obou stranách svahu vás může, při zdolávání serpentin vyfotit fotograf a pak je možné se najít a popřípadě koupit fotografii na fotostelvio.com

Více na www.stelvio.net

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout