Hel

in Polsko
Zobrazení: 1897

Poloostrov Hel je 35 km dlouhý a 150 m až 3 km široký pás tvořený převážně písečnými dunami. Tento poloostrov odděluje pevninskou část Polska od Baltského moře (Pucký záliv). Turistickou atrakcí je zajímavá křižovatka, která ukazuje, že

když půjdete 100m doprava, tak dojdete k moři a pokud půjdete 100m doleva, dojdete také k moři. Na poloostrově najdete dlouhé písečné pláže a jejich velkou výhodou je, že nejsou přelidněné. Teplota moře je na obou stranách stejná, "svěží". Poloostrov Hel byl významným strategickým bodem a na začátku války se zde polská armáda dlouhých 32 dní bránila proti obrovské přesile, na konci války tu pak německá nacistická posádka kapitulovala dokonce až 11. května. Milovníci vojenských památek mohou navštívit Muzeum námořní obrany, které se nachází v gotickém kostele ze 14. století. V hlavním letovisku, městečku Hel, se nachází také Fokarium, což je záchranná stanice pro tuleně. Určitě doporučujeme navštívit Helský maják, který je vysoký 40m. U poloostrova Hel je také několik vraků lodí, ke kterým je dovoleno se potápět. A i gurmáni si přijdou na své, místní speciality a delikatesy hlavně rybí, jsou luxusní.

Více na www.gohel.pl, www.fokarium.com

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout