Fort Gerharda

in Polsko
Zobrazení: 816

Pevnost Gerhard, nazývaná také Fortem Wschodnim, je jedna z částí pevností Świnoujście a je jedna z nejzachovalejších pruských pevností v Evropě a od roku 2010 je sídlem muzea pobřežní obrany ve Świnoujście.

Pevnost je největší soukromé zařízení tohoto typu v Polsku. Název pevnosti je podle pruského generála a stavitele pevností Gerharda Corneliuse de Walraweho, který připravoval původní plány přístavu Świnoujście. Pevnost byla postavena v letech 1848-1859 a v době její výstavby patřila mezi dvě klíčové stavby pevnosti Świnoujście. Pevnost měla na východním břehu průlivu bránit vstup do přístavu. Byla postavena způsobem charakteristickým pro pruské opevnění tohoto období. Na přelomu 19. a 20. století začalo posilování důležitých prvků s využitím nových betonových materiálů. Po první světové válce, podle Versailleské smlouvy byla pevnost částečně odzbrojena. Jako pomocná sloužila až do konce druhé světové války. Po válce ji používali Rusové a od roku 1962 ji předali městu. Od té doby, co Rusové opustili zařízení, několik let sloužila jako sklad a později byla opuštěna. Nový život dostala pevnost až v první polovině roku 2001, kdy byla pronajata nadšencům, kteří provádějí jednu z nejzajímavějších iniciativ souvisejících s tzv. živou historii. Pevnost Fort Gerharda byla oficiálně otevřena pro návštěvníky 11. srpna 2001.

Více na www.fort-gerharda.pl

Otvírací doba:
od 1. května do 30. června každý den od 9.30 do 17.00
od 1. července do 30. září každý den od 9.30 do 19.00
od 1. října do 30. dubna každý den od 10.00 do 16.00

Cena: 17.00 PLN

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout