Dover

Zobrazení: 718

Dover (francouzsky Douvres) je přístavní město v anglickém hrabství Kent a od francouzského města Calais je vzdálený pouhých 34 km. Trasa Calais a Dover vedoucí přes kanál La Manche je nejvytíženější mořskou trasou

ve Velké Británii. Dover je také s nedalekým Folkestonem konečnou stanicí Eurotunnelu. Nejznámější jsou bílé útesy, které jsou první, co můžeme vidět při cestě do Doveru. Na vrcholu útesů se tyčí majestátní hrad ve výšce 114 m n. m. Od roku 1198, kdy zde král Jindřich II. nechal vystavět obrannou věž, pomáhal hrad chránit město před útoky nepřátel. Kolem hradu se začala následně rozrůstat i vesnice. Až do 2. světové války sloužil Doverský hrad jako velitelské stanoviště pro odsun britské expediční armády z Dunkerque. V hradě dnes sídlí muzeum vystavující četné exponáty spojené s jeho minulostí. Mnohé z muzejních sbírek jsou umístěny také do bludiště podzemních chodeb, jež pod hradem vyhloubili vězni během napoleonských válek. Z hradeb a okolí hradu je překrásný výhled na kanál La Manche a nedalekou Francii.

Více na www.visitsoutheastengland.com

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout