Změny v dopravních značkách 2016

Vytvořeno: 29 leden 2016
Zobrazení: 1137

Od 1. ledna 2016 vstoupila v platnost nová vyhláška č. 294/2015 Sb., která popisuje změny v dopravním značení na českých silnicích. Některé značky jsou známe a v zahraničí se s nimi potkáváme již dlouho.

Dálnice - značky budou zelené a číselné označení červené. Nově bude také používána značka pro městský okruh a pražský okruh. Většina současných silnic pro motorová vozidla se změní na dálnice. Přibude tak vlastně cca 450 km nových dálnic.

Další značky:

Silnice pro motorová vozidla - maximální povolená rychlost 110 km/h (dříve 130 km/h jako na dálnici).

Zvěř a Zvířata - nově by značky obsahovaly obrázky dalších zvířat, jako např. koně a žábu, ne jen jelena a krávy. Obrázek má lépe informovat o druhu zvířete migrujícího přes silnice.

Bezpečný odstup - značka spolu s vodorovným značením zobrazuje minimální počet šipek na vozovce, které by měl řidič vidět na silnici za vpředu jedoucím vozidlem za běžných podmínek.

Nábřeží - upozorňuje na místo směřující na nechráněné nábřeží nebo břeh.

Jiný zákaz - více možností textu na značce - SMOG, PRŮJEZD ZAKÁZÁN, LPG, CNG.

Zákaz vjezdu nákladních automobilů - nyní se bude vztahovat i na nákladní automobily s nejvyšší povolenou hmotností pod 3,5 tuny.

Zákaz předjízdění pro nákladní automobily - změna pravidel - zákaz opustit pravý jízdní pruh na komunikaci, která má dva a více pruhů v jednom směru pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny.

Emisní zóna (začátek a konec) - tato značka bude ohraničovat oblast, ve které je omezen pohyb vozidel podle ekologické kategorie vozidla.

Zimní výbava - pokud je tato značka umístěna, platí nově v průběhu celého roku, tj. ne jen od 1. 11. do 31. 3.

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout