Corte

in Korsika
Zobrazení: 865

Corte je nejstarší město Korsiky. Nachází se v samém středu neboli srdci ostrova a ze všech stran je obklopeno velehorami. Počet obyvatel je asi 7000 a díky své poloze není tak navštěvované turisty jako např. Bastia nebo Ajjacio.

Do města Corte se dostaneme mimo jiné po silnice N193, tzv. hlavní spojkou mezi městy Bastia a Ajjacio. Výlet do Corte můžeme klidně spojit s výletem na nedaleký nejvyšší vrchol ostrova Monte Cinto. Pro místní obyvatele si Corte stále drží morální status hlavního města a historického centra. V Corte byla roku 1731 sepsána první demokratická ústava v novověké Evropě. Zasloužil se o to Pascal Paoli, proslulý revolucionář a bojovník za autonomii Korsiky. Paoli stojí za vznikem demokratické vlády na Korsice, dodnes se těší velké oblibě a ve městě má i sochu. Díky Paolimu zde byla také založena univerzita, kterou Francouzi nechali v krátkém čase uzavřít a na její znovuotevření se čekalo až do roku 1981. Univerzita sídlí v Národním paláci, který byl postaven za vlády Janova. Ve městě také najdeme pevnost (citadelu) a to přímo v historickém centru. Nejstarší část pevnosti pochází z počátku 15. století a dostavena byla v 19. století. Z pevnosti je pěkný výhled na okolní hory a na údolí řek Restonica a Tavignano.

Více na www.mairie-corte.fr

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout