Chorvatsko

Vytvořeno: 30 prosinec 2015
Zobrazení: 1184

Rok: 2009
Motocykl: Sportster
Délka trasy: 799 km
Poplatky: mýtné brány, vychází to na asi necelých 80 haléřů na kilometr pro motocykl
Plán trasy: z Boky Kotorské trajekem do Chorvatska, projet Dubrovník dále projet Bosnou a Hercegovinou (10 km) a znovu vjezd do Chorvatska podél moře směr Zagrab a následně na Slovinsko směr Maribor.

Realita: Což o to, realita byla obdobná jako plán trasy, což nás trochu štvalo. Vlastně jsme se začali trochu nudit, krásná příroda, skvělé silnice, moře, zatáčky a pořád dokola, už jsme si toho nádherného výhledu přestali vážit.

A dobře nám tak, jakmile jsme najeli na E65 na poměrně novou dálnici, kde nebylo moc benzínek, tak to začalo. Jeden z kamarádů prostě nenatankoval, super, takže benzín došel. Bylo vedro, benzínka nikde, takže jak ten benzín přečerpáme a hlavně od koho? Moje nádrž jako nejmenší byla předem zavrhnutá, odnesly to Glidy a jak přečerpat nějaký ten litřík?

Tak pozor, existuje přečerpávací sada, což jsem tušila, ale nikdy na vlastní oko neviděla. Než se vyhrabala přečerpávací sada, přečetl se návod, tak jsme byli spaření, jak zákon káže a k tomu nám docházely i nápoje o teplotě 50°C, konečně vzrůšo. Vzhledem k tomu, že byl Netankovač plně naložený a jako jediný měl s sebou Baťůžek, museli jsme mu odebrat bágly i Baťůžka, aby měl co nejmenší spotřebu. No nic, po půl hodince jsme vyrazili dál, cesta ubíhala slušně, dotankovávali jsme, jak to bylo možné a když jsme se zase začali nudit, tak ten samý kamarád zahlásil, že je zase suchej, ZABÍT!!!

No nic, už jsme to uměli, jen jsme zase vybalili tourpack, vše z jeho mašiny přestěhovali na ostatní a hurá dál na Maribor. Přespali jsme v hotýlku ve městě Hospic, opět jsme hledali ubytování za tmy, dokonce jsme volali chorvatské kamarády, ale dojezd k nim byl 300 km, a to už by nikdo z nás nedal. A ráno, hurá domů!

chorvatsko 02 chorvatsko 03 chorvatsko 04

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout