Kartoffelkäferbande Party 2016, Grimma - Německo

Vytvořeno: 19 září 2016
Zobrazení: 1213

Rok: 2016
Motocykl: Harley-Davidson Dyna
Délka trasy:  240 km
Poplatky: žádné

Letošní ročník tohoto skvělého srazu byl ve znamení deště, ale i to nám nezkazilo zábavu a hlavně příjemnou atmosféru akce, kterou v bývalé NDR každoročně pořádá klub Mandelinek (Kartoffelkäferbande). Muldentaler Biker und Trikertreffen v německé Grimmě.

Vždycky, když tam chceme jet, tak se počasí všelijak mění a v podstatě nám zkazí cestu, protože

by bylo taky někdy fajn se projet přes Krušné hory a vzít to mimo dálnici třeba na Chemnitz, Rochlitz, Colditz na Grimmu.
Jenže, tahle cesta vyjde na cca 5 hodin, a protože v pátek 16.9 se to mělo odpoledne zkazit, vyrazili jsme ve skupině čtyř motocyklů po dálnici D8 směr Drážďany.

Mimo dálniční úsek přes České středohoří se to kamionama jen hemžilo a do toho byla uzavírka jednoho pruhu. Z Prahy jste na "čáře" tak za hodinu. Dálnice je v pohodě a provoz začne být až kolem Drážďan (A17) a pak na přípojce Chemnitz, Lipsko (A4). Jak se najede na A14 směr Lipsko je provoz v pohodě. Do Grimmy jsme dorazili s jednou zastávkou na tankování apod. za cca 3 hodiny. Počasí bylo perfektní, ale v dálce už bylo vidět mraky. Chtěli jsme hlavně postavit stany v suchu a pak už je to jedno.

Jak se sjede z dálnice, vše je perfektně značeno až na místo do areálu kempu u rybníka Münchteich. Najít kamarády, kteří dorazili před námi (někteří už ve čtvrtek) nebyl problém, protože už na bráně nás nasměrovali. Hned jsme se zapojili do víru dění a během prvního pivka postavili stany.

Celý sraz funguje v přátelské až rodinné atmosféře a není s ničím žádný problém. Stánky, super jídlo, kapely, zábava a čistý záchody. Na sobotní vyjížďku kvůli dešti moc lidí sice nevyrazilo, ale bylo možný se podívat do města. Sobotnímu odpoledne pak vládnou netradiční soutěže a bohatá tombola. Každý večer samozřejmě živá hudba a v sobotu vyhlášení cen, jak např. nejhezčí motocykl v areálu nebo nepočetnější skupina apod. Pro vítěze mají Mandelinky připravené ceny v podobě trofejí. Popsat se to moc nedá, to se musí vidět.

Takže závěrem, vše jako vždy perfektní a už se těšíme na další ročník.

Fotogalerie zde

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout