Cap Corse

in Korsika
Zobrazení: 1068

Cap Corse je severní výběžek Korsiky, který je 40 km dlouhý a 15 km široký. Kruhovou silnici D80, která vede podél celého poloostrova, nechal až v 19. století vybudovat Napoleon III. Středem se táhne pohoří s nejvyšším bodem

Monte Stello (1307 m n. m.).

Celý okruh je dlouhý asi 130km, ale doporučujeme v nejsevernějším cípu si ho prodloužit o cca 10 km a udělat si nad velkým okruhem ještě malý okruh po silnici D253 do vesnice Barcaggio pokračovat dál až na silnici D153, zajet do vesnice Tollare a po silnici D153 se zase vrátit na velký okruh D80. Po celou dobu se jede po kvalitním asfaltu a dostanete se až k moři s nádherným výhledem na Tour de la Giraglia (věž) a maják na severním ostrově.

Na celý okruh, je možné vyrazit po D80 ze Saint-Florent nebo po D80 z Bastie. Nám bylo domorodci doporučeno vyrazit proti směru hodinových ručiček, tedy od Bastie. Celou trasu tak jedete po vnější straně silnice a můžete na jednotlivých výhledech a zastávkách v pohodě zastavit. Východní pobřeží se jen pozvolna klikatí a má pozvolný ráz. Naopak západním pobřežím se silnice klikatí dobrodružněji po skalní římse. Po celé trase jsou Janovské strážní věže, které byly vystavěny na ochranu proti invazi Franků a Saracénů. Zajímavých míst a vyhlídek je na okruhu mnoho vybíráme např. Bastia, Notre Dame des Grâces (Lavasina), Torra d'Erbalunga, Tour de l'Osse, Maccinaggio, Barcaggio, Tollare, Moulin Mattei, Pino, Tour d'Albo, Nonza (věž, kostel, černá pláž), Negru.

Na konci okruhu doporučujeme zajet do vesnice Patrimonio, kde je spousty vinných sklípku (caves). Místní muškátové víno dokonce získalo prestižní status Appellation d’origine contrôlée (AOC). Dominantou Patrimonia je kostel Église St-Martin stojící na kopečku na pozadí kopců s vinicemi. Nedaleko kostela najdeme i 2 m vysoký menhir.

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout