Calvi

in Korsika
Zobrazení: 985

Calvi je páté největší město na Korsice a leží na severozápadním pobřeží u zálivu Golfe de Calvi asi 100 km od Bastie. Do města se dostaneme např. po silnici N197, která je hlavní spojkou. Můžeme se samozřejmě do Calvi dostat i jinou trasou.

Calvi je přístavní město a trajekty jezdí směr Nice (FRA) a Savona (ITA). Tato oblast se začala více rozvíjet až po dobytí Korsiky Pisánci. Hlavní zlom nastal až za vlády Janova, kdy šlechtic Giovaninello de Loreto nechal v roce 1268 postavit na skále nad přístavem velkou pevnost (citadelu). V roce 1794 město odolalo dva měsíce tvrdých útoků vedených anglickou flotilou, při kterých britský admirál Nelson přišel o oko. Po připadnutí ostrova Francouzům se velká část financí koncentrovala především na rozvoj měst Ajaccio a Bastia, z Calvi se stala pouze námořní základna. Od vzniku samostatného Alžírska je Calvi i důležitou základnou francouzské cizinecké legie. Nejlepší výhledy jsou z hradeb pevnosti. Další dominantou města je katedrála St-Jean-Baptiste na náměstí d`Armes.ze 13. století. V ulici Rue de Fil se podle obyvatel města nacházel rodný dům Kryštofa Kolumba. Důkazy tohoto tvrzení jsou ale nepřímé. Přesto obyvatelé Calvi jeho památku uctívají a u příležitosti pětistého výročí jeho objevení Ameriky mu vztyčili sochu. Den, kdy Kolumbus přistál 12. říjen, je v Calvi veřejným svátkem. Ve městě se nachází 3 km dlouhá písečná pláž, ale cca první kilometr je vlastněn soukromými tavernami a koupání je možné pouze za poplatek.

Více na www.balagne-corsica.com

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout