Avebury

Zobrazení: 777

Avebury je další velmi zajímavé místo, tak trochu zahaleno tajemstvím stejně jako nedaleký Stonehenge. Avebury leží cca 10 km na západ od města Marlborough v anglickém hrabství Wiltshire v jižní Anglii. Kamenný kruh Avebury Stone Circle

je obklopen 7 m hlubokým příkopem o průměru 427 m (plocha 11,5 ha). Avebury je tvořeno obřím prstencem skoro 100 pískovcových pilířů, širokým příkopem a je obehnáno výrazným kruhovým valem. Soustava kruhů je tak rozlehlá, že v jejím středu se dokonce nalézá stejnojmenná vesnice. Hlavní obří prstenec v sobě obsahuje ještě další 2 menší kruhy a zvláštní kamenné útvary. Kameny nebyly nijak upravovány ani otesávány a jejich váha je okolo 40 t. V 18. století poničili některé kameny pověrčiví vesničané. Doba vzniku Avebury se odhaduje někdy mezi 2850–2200 př. n. l. Původní vzhled Avebury můžeme obdivovat v Alexander Keiller Museum (nákresy, plánky a vykopané nálezy). Dům, ve kterém muzeum sídlí, je postaven ze zničených kamenů. Avebury není tolik navštěvované jako Stonehenge a je možné se volně pohybovat mezi kameny a dotýkat se jich.

Více na www.avebury.eu, www.english-heritage.org.uk

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout