Korsika

Cap Corse je severní výběžek Korsiky, který je 40 km dlouhý a 15 km široký. Kruhovou silnici D80, která vede podél celého poloostrova, nechal až v 19. století vybudovat Napoleon III. Středem se táhne pohoří s nejvyšším bodem

Více

San Michele je románský kostel z dvanáctého století na kopci asi 1 km od vesnice Murato u silnice D5. Kostel byl postaven v roce 1280 a je zdobený výrazným asymetrickým vzorem z tmavě zeleného a šedobílého

Více

Monte Cinto je nejvyšší hora Korsiky (2706 m n. m.). Až na vrchol se na motocyklu samozřejmě nedostaneme, ale po krásné silnici D47 a D147 se dostaneme překrásným kaňonem až do sedla, kde je parkoviště,

Více

Col de Vergio je horský průsmyk v nadmořské výšce 1477 m n. m. Jedná se o nejvýše položené silniční sedlo na Korsice. Přes průsmyk se dostaneme po silnici D84. Po zdolání nás čekají obdivuhodné výhledy na kaňon a horské štíty.

Více

Col de Teghime je horský průsmyk v nadmořské výšce 536 m n. m. Přes průsmyk se dostaneme po silnici D81, která spojuje západní a východní pobřeží Korsiky a je spojkou mezi městy Bastia a Saint-Florent. Můžeme si zde užít

Více

Patrimonio je korsická vesnice, která leží na samém okraji výběžku Cap Corse v kraji Nebbio mezi St. Florent a Bastií. Celá okolní oblast je proslulá hlavně díky produkci vinných hroznů vysoké kvality, ze kterých se vyrábí velmi dobré víno.

Více

Calvi je páté největší město na Korsice a leží na severozápadním pobřeží u zálivu Golfe de Calvi asi 100 km od Bastie. Do města se dostaneme např. po silnici N197, která je hlavní spojkou. Můžeme se samozřejmě do Calvi dostat i jinou trasou.

Více

Corte je nejstarší město Korsiky. Nachází se v samém středu neboli srdci ostrova a ze všech stran je obklopeno velehorami. Počet obyvatel je asi 7000 a díky své poloze není tak navštěvované turisty jako např. Bastia nebo Ajjacio.

Více

Bonifacio se nachází na samém jihu Korsiky a leží na 1,5 km dlouhém a skalnatém výběžku obehnaném ze třech stran mořem. Do města se dostaneme po silnici N198 od měst Bastia a Porto-Vecchio nebo směrem od Ajaccio po silnici N196.

Více
Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout