Francie

Col du Galibier je horský průsmyk v jihovýchodní části francouzských Alp blízko Grenoblu. Nachází se v nadmořské výšce 2642 m n. m. a je jedním z nejvyšších průsmyků v Alpách. Název je odvozen od slova galaubié nářečního označení pro strž.

Více

Col de Vars je horský průsmyk mezi francouzskými oblastmi Hautes-Alpes a Alpes de Haute Provence. Spojuje údolí Ubaye s údolím přírodního parku Queyras a Embrunu. Nachází se v nadmořské výšce 2108 m n. m.

Více

Col de Turini je horský průsmyk v nadmořské výšce 1 607 m n. m. v oblasti Alpes-Maritimes ve Francii. Průsmyk se nachází mezi obcemi Moulinet a La Bollène-Vésubie v okrese Nice.  Tato horská serpentinová cesta je známá fanouškům

Více

Col de l'Iseran je nejvyšší zpevněný horský průsmyk v Alpách v nadmořské výšce 2764 m n. m. Přes průsmyk prochází silnice D902, která je jedna z nejvyšších silnic v Evropě. Trasa je součástí slavné Route des Grandes Alpes.

Více

Route des Grandes Alpes je 720 kilometrů dlouhá trasa, která protíná francouzské Alpy ze severu na jih a prochází 17 horskými průsmyky, z nichž 6 je nad 2000 m n. m. Začíná od Thonon-les-Bains (u Ženevského jezera) a od roku 2012

Více
Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout