Passo San Boldo

in Itálie
Zobrazení: 2832

San Boldo (italsky Passo San Boldo ). Nachází se v nadmořské výšce 706 m n.m. a spojuje města Trichiana a Tovena. Jedná se o jednu z nejznámějších silnic a nejnáročnější část je 700 m dlouhý úsek. Silnice označená jako

SP 635 umožňuje dopravu vždy pouze jedním směrem, vše je řízeno semafory. Silnici se také přezdívá "Cesta 100 dní", protože byla vybudovaná od února do června roku 1918 za 100 dní a to počtem 7000 lidí, včetně válečných zajatců, žen, starců a dětí. Práce probíhaly ve dne i v noci, aby byla dokončena strategická cesta z důvodu zásobování během bitvy na Piavě. Kvůli transportu dělostřelectva a proviantu nesmělo stoupání vozovky přes extrémní topografické podmínky překročit 12 %. Cesta je úžasná asfaltová a zahrnuje 18 číslovaných zatáček, z nichž 6 se ukrývá uvnitř tunelů. Přestože se silnice nachází v Itálii, je cesta pojmenována podle španělského poustevníka, zvaného Boldo.

Silnice otevřena celoročně, ale může se stát, že je např. z důvodů sněhu uzavřena.

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout