Hvide Sande

in Dánsko
Zobrazení: 603

Hvide Sande je malé městečko ve středu holmundských dun a je umístěno kolem umělého kanálu, který spojuje Ringkøbing Fjord se Severním mořem. Žije zde cca 3000 lidí a zdejší přístav je pátým největším rybářským přístavem v Dánsku.

Úzký pás země oddělující zátoku od Severního moře je asi 35 km dlouhý a místy široký pouze 1 km. Hvide Sande leží zhruba uprostřed této kosy. Asi 5 km na sever rozprostírá duna Nøre Lyngvig s 38 metrů vysokým majákem Lyngvig Fyr z roku 1906. Světlo majáku je viditelné do vzdálenosti až 22 námořních mil. Přímo v Hvinde Sande u hlavního kruhového objezdu hned za mostem přes fjord je velký bunkr, ze kterého je perfektní výhled na všechny strany. Oblast je velmi oblíbená u sportovních rybářů, milovníků vodních sportů a milovníků přírody obecně. Doporučujeme např. obchod a restauraci Hvide Sande Røgeri, kde mají luxusní ryby na všechny způsoby.

Více na www.hvidesande.dk

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout