STK pro motocykly - novinky 10/2018

Vytvořeno: 08 říjen 2018
Zobrazení: 2481

Od 1. října 2018 vešla v platnost novela zákona, regulující silniční zákon. Nemusíme měnit nepoužité autolékárničky za nové a uličku pro vozidla záchranných služeb děláme jako všude ve světě.
Co se týká hlavně nás motorkářů je, že s motocyklem už nemusíme jezdit na technickou každé dva roky, ale jednou za čtyři. V případě nového motocyklu, který měl první STK po čtyřech letech, se tato lhůta prodlužuje dokonce na šest let.
Dobrá zpráva se týká i majitelů velkých cestovních motocyklů a tříkolek s hmotností přes 400 kilogramů, kteří už nemusejí složitě řešit měření emisí.

Informace k prodloužení STK na základě telefonátu na registr vozidel:
Prodloužit STK, si může každý motorkář na počkání na registru vozidel. Stačí přinést RZ motocyklu, malý a velký techničák a vyplnit na místě žádost. Tam provedou zápis a přelepení známky na RZ.
Prodloužení se týká technické, která byla absolvována před 1. říjnem 2018 a samozřejmě je platná k 30. září 2018. Pokud STK propadla do konce září 2018, tak prodloužit nejde.
Pokud jezdíte jen po ČR, tak prodlužovat nemusíte, ale musíte si pamatovat, že jí máte vlastně posunutou o dva roky. Pokud jezdíte do zahraničí je doporučeno prodloužení provést. V zemích EU by to mělo snad taky být v pohodě, ale jak nám bylo řečeno "doporučujeme prodloužit".

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout