Ekologické známky pro vjezd - Francie

Vytvořeno: 17 leden 2017
Zobrazení: 1763

Od 15. ledna 2017 musí být vozidla vjíždějící ve Francii do nově zřizovaných ekologických zón (Zones à Circulation Restreinte  - ZCR) vybavena ekologickými známkami. Opatření se týká Paříže, kde bude tato povinnost platit trvale, a některých dalších měst, kde budou opatření vyhlašována dle stavu ovzduší (příležitostná zavádění již avizovala například města Grenoble a Lyon). Opatření se týká i motocyklů.
Ekologická známka Crit’Air bude k dispozici v šesti kategoriích. Která kategorie vozidel a v jakém čase smí do zóny vjet určí jednotlivé obce tím, že k dopravnímu značení ZCR přidají dodatkovou tabulku.

Na té budou uvedeny dny a hodiny, v nichž je možné s platnou známkou Crit’Air do zóny vjet. Známka bude od ledna 2017 například povinná při vjezdu do centra Paříže. Řidiči, jejichž vozidla nebudou označena příslušnými známkami Crit’Air, budou moci být pokutováni, podle typů vozidel. Základní pokuta u osobních automobilů činí 68 €. Cena viněty je 4,18€.
Pro vozidla registrovaná mimo Francii bude opatření platit od 1. dubna 2017.

Více informací naleznete - www.crit-air.fr a www.certificat-air.gouv.fr

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout