Harley & Guzzi Party 2017, Štědronín

Vytvořeno: 13 říjen 2017
Zobrazení: 686

První říjnový víkend už od roku 1994 se koná jeden z posledních moto srazů „Harley & Guzzi Party“. V tomto termínu bývá už pomalu zázrak dočkat se teplého počasí, ale i to se párkrát povedlo. Letos se počasí docela vydařilo, sice jsme cestou párkrát zmokli, ale nebylo to nic dramatického. Spíš nás trochu brzdilo mokré listí na silnici a poměrně silný vítr. Tento sraz, kterému ještě pamětníci přezdívají „Lažánky“, pořádá partička členů pražského Harley-Davidson Clubu, který se před několika lety právě z Lažánek u Blatné přesunul do Štědronína u Zvíkova k břehům Otavy.

Několik let zpět se také vždy páteční večer začal specializovat na různá témata a účastníci mají pokyn se samozřejmě co nejlépe nastrojit, aby zapadli do tohoto tématického večera. Po předchozích ročnících, které byly například v duchu filmu, beach party, woodstocku, wild west, 80. let apod. se letošní rok nesl ve znamení punku. A protože fantazii se meze nekladou, ve stylu „Punk’s not dead“ se každý mohl tak nějak urvat z řetězu. Samozřejmě vždy hraje vhodná hudba a nejlepší převlek je po právu odměněn. Letos byl cenou pro vítěze Peprmintový bourbon. Večírek se táhnul do ranních hodin a ještě ráno se po kempu povalovalo několik punkáčů.
Sobotní program začínal vyjížďkou po okolí a odpoledne pak patřilo soutěžím. Každoročně se nejdříve koná přetahovaná lanem mezi partičkami Harleyáků a Guzzáků. Letos byl počet na každé straně deset chlapů a jedna žena. Vítězem se po vyrovnaném přetahování nakonec stali Harleyáci. V pivní štafetě, která se letos konala až večer a na sále, zvítězila partička Guzáků po tzv. technickém KO, protože jeden z Harleyáků nedopil jeden lok. A přestože Harleyáci vyhráli na plné čáře, hrdě nakonec přijali porážku.

Sobotní živá kapela The Cell, začala hrát asi kolem osmé hodiny a musím uznat, že to bylo perfektní. Kapela s frontmanem v podobě Michala Cermana byla naprosto úžasná a všichni se hned zapojili do víru tance. V přestávce pak proběhla klasická tombola o hodnotné ceny a pak už se všichni jen bavili. O půlnoci se ještě svlékla umělkyně, která také patří každoročně do programu a letošní sraz „Harley & Guzzi Party“, byl v závěru. Příští ročník proběhne v termínu 5. 10. – 7. 10. 2018.

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout