Bydgoszcz

in Polsko
Zobrazení: 1060

Bydhošť (polsky Bydgoszcz, německy Bromberg) je osmé největší město v Polsku. Leží v zelené krajině plné lesů. Zeleň najdeme i uvnitř města – Bydhošť se vedle unikátních památek honosí také největším městským parkem v zemi.

Bydhošť je hlavní město Kujavsko-pomořského vojvodství v severním Polsku na soutoku řek Brdy a Visly. Řeka Brda a Bydhošťský kanál jsou ozdobou města. Místní hospůdky, kavárny a obchůdky mají neopakovatelnou atmosféru. Kolem řeky najdeme malebná zákoutí a úzké uličky, zatímco přímo na vodě uvidíme loďky přeměněné na byty. Nejlépe si je prohlédneme, když nastoupíme do vodní tramvaje. Vodní tramvaj má dva okruhy (50 minut a 80 minut) a oba začínají na Rybim Rynku. Město potěší i milovníky vojenské historie. V okolních lesích dodnes stojí tajemné stavby největšího nacistického areálu na výrobu výbušnin. Továrna DAG Fabrik Bromberg byla obrovská, zabírala plochu 23 km2. Návštěvníci si v zachovalých budovách mohou prohlédnout tzv. explozium – skanzen průmyslové architektury Třetí říše. Turistická trasa je zavede dokonce i do podzemí.

Více na www.bydgoszcz.pl

Uložit
Cookies uživatelské preference
Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tím, že tyto stránky dále používáte, s tím souhlasíte.
OK
Odmítnout vše
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webu a k pochopení jeho fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout